top of page

Використання ІКТ

Формування творчої особистості вчителя суспільних дисциплін через використання інформаційно-комп'ютерного супроводу.
           Сьогодні інформаційні технології стали невід’ємною частиною сучасного світу, вони значною мірою визначають подальший економічний та суспільний розвиток людства. У цих умовах революційних змін вимагає й система навчання. Звідси можна сказати, що актуальність даного питання має місце у сучасному освітньому середовищі, адже нині якісне викладання дисциплін не може здійснюватися без використання засобів і можливостей, які надають комп’ютерні технології та Інтернет. Вони дають змогу вчителю краще подати матеріал, зробити його більш цікавим, швидко перевірити знання учнів та підвищити їхній інтерес до навчання. Вчитель має можливість отримувати найостаннішу інформацію, активно спілкуватися з колегами, учнями та батьками. Завдяки цьому підвищується авторитет вчителя, він дійсно може бути носієм культури, знань, усього передового. Оскільки, застарілі методи та засоби навчання не відповідають нинішнім вимогам сучасного уроку і не підлягають тенденціям стрімкого розвитку науково-технічного прогресу, то це спонукає викладачів до впровадження інноваційних методів навчання та використання й адаптування цих технологій в навчальний процес. Особливо ця проблема гостро постає при формуванні професійних умінь та навичок, оскільки для ефективнішого їх засвоєння, навчальний процес вимагає використання великої кількості наочних матеріалів, та інтерактивних засобів, які в свою чергу позитивно  сприяють покращенню досягненню навчальної мети.
               Використання ІКТ дає можливість вирішувати такі актуальні питання:
• використовувати у навчанні здобутки новітніх інформаційних  технологій;
•удосконалювати навички самостійної роботи учнів в інформаційних базах даних, мережі Інтернет;
•інтенсифікувати історичну освіту, поліпшити засвоєння учнями знань зі шкільного курсу історії, зробити процес навчання цікавішим і змістовнішим.
• забезпечувати особистісно орієнтований та диференційований підхід у навчанні;
• забезпечувати реалізацію інтерактивного підходу (постійне спілкування з ПК, постановка запитань, які цікавлять учня та отримання відповідей на них);
• підвищувати пізнавальну активність учнів за рахунок різноманітної відео- та аудіоінформації;
•  здійснювати контроль завдяки тестуванню і системи запитань для самоконтролю
           Інформаційно – комунікативні технології навчання досить перспективні для підвищення творчої активності. Учень відходить від позиції об’єкта навчання, отримувача готової навчальної інформації, стає активним суб’єктом навчання, він може самостійно здобувати необхідну інформацію і навіть вміти винайти, сконструювати необхідні для цього способи дій.
•Інтегрування звичайного уроку з комп'ютером дозволяє викладачу перекласти частину своєї роботи на ПК, роблячи при цьому процес навчання більш цікавим, різноманітним,інтенсивним. 
•Зокрема, стає більш швидким процес запису визначень та інших важливих частин матеріалу, тому що викладачу не доводиться повторювати текст кілька разів (він вивів його на екран), учневі не доводиться чекати, поки викладач повторить саме потрібний йому фрагмент.
•Цей метод навчання дуже привабливий для викладачів ПТНЗ, адже він допомагає їм краще оцінити здібності і знання дитини, зрозуміти його, спонукає шукати нові, нетрадиційні форми і методи навчання, стимулює його професійний ріст та подальше освоєння комп'ютерних технологій.
 
 
Творчий учитель -  це

 Друга світова війна в картинах художників

image.png
      -  психолого- педагогічні знання
 
     -  педагогічна  креативність
 
     -  рівень  знань  предмету
•       Творчість є необхідною складовою праці вчителя. Без неї неможливий педагогічний процес. Учитель дає науковим фактам, гіпотезам, теоріям нове життя, відкриваючи їм шляхи до розуму і серця своїх учнів. Творчість, розвиваючи здібності, формує педагогічну талановитість учителя.
•      Слід зазначити, що ефективний розвиток педагогічної творчості і самореалізація вчителя можливі тоді, коли діяльність школи, система методичної роботи  будується з урахуванням особистості вчителя, його віку, стажу, рівня педагогічної майстерності,  ініціативи та здібностей.
 
            Лише творчий вчитель  може бути джерелом  успіху своїх вихованців
                                                                                                                                                                                                                                                                                                         В.Сухомлинський
bottom of page